Чи можливо зменшити розмір аліментів?

Чи можливо зменшити розмір аліментів?

261
Сергій Гапон, директор юридичної компанії “ПРАВОЕКСПЕРТ”

Відповіді юриста на запитання читачів
Консультацію надає директор юридичної компанії “ПРАВОЕКСПЕРТ” Сергій Гапон.

“Колишній чоловік подав до суду, щоб йому зменшили розмір аліментів у зв’язку з
народженням дитини у новій сім’ї. Як правильно написати заперечення?”
Ірина Шаповал, м. Ірпінь

Статтею 192 Сімейного кодексу України передбачено, що розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках.

При призначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення (ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України).

Таким чином, платник аліментів має право звернутися до суду із заявою про зменшення розміру аліментів у зв’язку з народженням дитини.

Разом з цим сам факт звернення з вказаною заявою з підстав народження дитини не означає, що суму аліментів судом буде автоматично зменшено. Адже судом при розгляді вказаного питання будуть враховуватися обставини, зазначені у ч. 1 ст. 182 Сімейного кодексу України у комплексі.

У зв’язку із зазначеним, необхідно надати до суду документи, які підтвердять недоцільність зменшення суми аліментів. Це можуть бути: довідка про стан здоров’я дитини, а також матері дитини; довідка про отримані доходи за останні місяці; акт обстеження житлово-побутових умов дитини тощо.

У будь-якому випадку сума аліментів не може бути менша, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

До відома
Прожитковий мінімум на дитину в 2017 році
становить: для дітей віком до 6 років — з 1 січня по 30 квітня — 1 355,00 грн; з 1 травня по 30 листопада — 1 426,00 грн, з 1 грудня — 1 492,00 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — з 1 січня по 30 квітня — 1 689,00 грн, з 1 травня по 30 листопада — 1 777,00 грн, з 1 грудня — 1 860,00 грн.

Більше порад від юриста ви зможете дізнатися із програми “Право знати” на телеканалі “Погляд”.